CLMT- cyklistické preteky v Turci pre všetkých

Baví ťa cyklistika a máš pretekárskeho ducha? Ak áno, myslím si, že potom CLMT (Cyklistická liga Martin) je pre teba.

CLMT je súťaž, ktorú majú na starosti Cyklisti Martin a Dropped CC (cycling club). Jedná sa o 10-etapovú súťaž.

Cyklistická liga je hodnotená podľa výkonnostných kategórií:
A – najvyššia výkonnostná kategória
B – pretekári výkonnosti nie vyššej ako medián kat. A, víťaz postupuje do kat. A
C – pretekári nad 40 rokov a výkonnosti nie vyššej ako medián kat. B, víťaz postupuje do kat. B
Ž – pretekárky

Preteky sa konajú v nepárne stredy a štart pretekov je o 17:30. Počas desiatich kôl/etáp si môžete užiť atmosféru pretekania, ale zároveň aj nájsť nové priateľstvá. Je potrebné však brať ohľad aj na to, a aj si byť vedomý toho, že premávka na trati pretekov nie je uzavretá. Z tohto dôvodu je potrebné v prvom rade brať ohľad na zdravie, a nie na výsledok.

Prvým kolom CLMT bola už tradične časovka v Belej, dlhá 9,2km. Tú ovládol Viktor Feťko s časom 12:31. V druhom kole na Okruhoch Štiavnička zvíťazil Peter Melicher s 11-sekundovým náskokom na víťaza prvého kola, Viktora Feťka.

Ak máš k cyklistike blízko, tak sa rozhodne oplatí vyskúšať túto súťaž. Štartovné je symbolické, 1 € a 2 € za číslo na bicykel, aby si bol/-a klasifikovaný/-á. Možno práve Ty si víťaz/-ka ďalšieho kola. Viac info nájdeš na facebookovej stránke Cyklisti Martin: https://www.facebook.com/cyklistimt alebo na Strave: https://www.strava.com/clubs/cyklistimt