Knižné tipy

V tomto článku by som vám rada odporučila zopár kníh, ktoré sa mi dostali za posledné mesiace do rúk. Dúfam, že vás niečo zaujme a oceníte moje tipy. 🙂  Budem taktiež rada, ak mi dáte neskôr spätnú väzbu.

1. Sedem rozchodov Amy a Craiga – Don Zolidis

K tejto knižke som sa dostala len nedávno, dostala som ju na narodeniny. Myslím si, že ju úplne vystihuje veta na obale: Koľkokrát možno zlomiť prvej láske srdce? V tomto prípade sedemkrát. Kniha je písaná vtipne, je o rozhodovaní, či naozaj potrebujeme lásku alebo nám stačí priateľstvo. 

2. Maličkosti – Dominika Elizabeth Hladíková

Pre každého sú maličkosti niečo iné a všetci ich vidíme inak. Príbeh hendikepovanej tínedžerky, ktorá sa často stretáva s nepochopením, urážkami a posmechom. Nepridávajú tomu rodičia ani kamarátka. Dokáže nájsť niečo, čo by jej život napĺňalo a bolo jej “očami” ? Aj keď sa jej občas bude zdať život beznádejný a tragický, do cesty sa jej pripletie aj šťastie v rôznych podobách…

3. Nemecké dievča neplače – Michaela Ella Hajduková

Vojnová obeť, malé dievča Francka, z bývalého Československa unesená a umiestnená do domova, v ktorom sa z týchto detí stávajú Hitlerove deti. Veľmi smutný a ťažký príbeh podľa skutočnej udalosti.